AAA
ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH W GOŚLICACH

"Każdy ma prawo do szczęścia i swego miejsca w
społeczeństwie"
Maria Grzegorzewska

Misją naszej szkoły jest zapewnienie uczniom w miarę ich możliwości wszechstronnego i optymalnego rozwoju. Uczniowie są naszymi partnerami, a ich potrzeby ukierunkowują nasz sposób działania. Szkoła tworzy przyjazną atmosferę, zachęcającą do aktywnego korzystania z oferowanych zajęć.

Aktualności

26 maja 2018 17:51 | Aktualności

XII Letni Piknik Integracyjny

W dniu 23 maja 2018r. na terenie Zespołu Szkół Specjalnych w Goślicach odbył się już XII Letni Piknik Integracyjny. I już tradycyjnie uczestników imprezy przywitało piękne słońce zamówione na ten dzień „na górze”. W tym roku nauczyciele i pracownicy ZSzS oraz uczniowie wraz z rodzicami przygotowali imprezę o charakterze integracyjnym przebiegającą pod hasłem „Żyjmy zdrowo na sportowo!”. Do udziału zaproszono dzieci niepełnosprawne ze szkół i ośrodków specjalnych znajdujących się na terenie Powiatu Płockiego oraz dzieci z zaprzyjaźnionych szkół, ale także rodziny z dziećmi biorącymi udział w zajęciach organizowanych w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka z okolicznych gmin. Do wspólnej zabawy dołączyli także mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Goślicach. Piknik otworzyły Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Goślicach – p. Beata Jakubowska oraz Prezes Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Krok do Przodu” - p. Monika Jarzyńska. W imieniu Starosty Płockiego Pana Mariusza Bieńka uczestników Pikniku przywitała Pani Małgorzata Lewandowska - Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku. Podczas Pikniku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego związanego z wykonaniem plakatu promującego sport i kulturę fizyczną. Wręczono nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu. Organizatorzy postarali się, aby program Pikniku był bardzo atrakcyjny dla wszystkich jego uczestników, a możliwe to było dzięki sponsorom o wielkim sercu, nauczycielom Szkoły oraz członkom Stowarzyszenia „Krok do Przodu”. Zaproszono animatorów, którzy poprowadzili gry i zabawy ruchowe. W międzyczasie odbywały się gry i konkursy ruchowe zachęcające do aktywności ruchowej, w trakcie których każdy uczestnik miał możliwość wygrania drobnej nagrody rzeczowej. Dla uczestników pikniku przygotowano wiele atrakcji: przejażdżka bryczką, zabawy na dmuchanej zjeżdżalni, trampolinę oraz fotobudkę. Dzięki wolontariuszom z Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Płocku wszyscy chętni mogli odmienić swój wizerunek poprzez malowanie twarzy, uczesanie fantazyjnej fryzury. Całej imprezie towarzyszyła zabawa przy muzyce. Dla zmęczonych zabawą przygotowano grill, gdzie serwowano przepyszną kiełbaskę i kaszankę, natomiast przy stolikach i pod osłoną namiotów, w miłym towarzystwie, w piknikowym stylu można było się rozkoszować kulinarnymi przyjemnościami: napić soku, zjeść pyszną watę cukrową, popcorn lub pączka. Chcielibyśmy podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania uśmiechu na twarzach dzieci.

DZIĘKUJEMY NASZYM SPONSOROM: Starosta Powiatu Płockiego – Mariusz Bieniek – patronat honorowy Redakcja PetroNews – patronat medialny Redakcja Tygodnika Płockiego – patronat medialny Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Płocku Organizacja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” PKN ORLEN S.A. Zakład Mięsny PEKLIMAR Sp. z o.o. Umienino Piekarnia Krystyna i Piotr Albrechczyńscy Sp.j. Bielsk Zakład piekarniczo-cukierniczy Justyna i Mariusz Koziczyńscy Piekarnia Grahamka Sp. z o.o. Sklep spożywczo-przemysłowy Maria i Krzysztof Stankiewicz ZEP-CWS Sp.z o.o. Płock Ks. A. Krajewski Proboszcz Parafii Ciachcin Hurtownia zabawek i artykułów szkolnych „Gumiś” Krzysztof Krzemiński Ochotnicza Straż Pożarna w Bielsku Renata i Michał Sójka, Leszczyn Szlachecki Zbigniew Sadowski, Bielsk Studenci-wolontariusze z Instytutu Nauk Humanistycznych i Społecznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku Wolontariuszom z Internackiego Klubu Wolontariusza w Zespole Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku Krajowe Stowarzyszenie na rzecz dzieci niepełnosprawnych „Pomoc Dzieciom” z Płocka ENERGA-OPERATOR Eksploatacje i Inwestycje Sp. z o.o. Kierownik i Pracownicy PKN ORLEN S.A. Służby Wsparcia Produkcji Kompleksu Olejowego TR-2 Zakład Doskonalenia Zawodowego w Płocku.

PRAGNIEMY RÓWNIEŻ PODZIĘKOWAĆ WSZYSTKICH UCZNIOM NASZEJ SZKOŁY, KTÓRZY JAK ZAWSZE BYLI WSPANIAŁYMI PARTNERAMI I WSPÓLNIE Z NAMI PRZYGOTOWALI TEN PIKNIK. DZIĘKUJEMY UCZNIOM SZKOŁY PRZYSPOSABIAJĄCEJ DO PRACY I GIMNAZJUM ZA OGROMNĄ PRACĘ ZWIĄZANĄ Z PRZYGOTOWANIEM SZKOŁY I TERENÓW ZIELONYCH DO PIKNIKU. DZIĘKUJEMY NASZYM UZDOLNIONYM UCZNIOM ZE SZKOŁY ZA FANTASTYCZNY WYSTĘP PRZED PUBLICZNOŚCIĄ. DZIĘKUJEMY RODZICOM, NAUCZYCIELOM I WSZYSTKIM PRACOWNIKOM NASZEJ SZKOŁY ZA DUŻE ZAANGAŻOWANIE W ORGANIZACJĘ TEGOROCZNEGO PIKNIKU.

Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom za wspólną zabawę.

Zapraszamy ponownie za rok.

Przeczytano: 373 razy. Wydrukuj|Do góry

XII Letni Piknik Integracyjny