Miło nam poinformować Państwa, że projekt pt. „Ogród Sensoryczny” " napisany przez członków naszego Stowarzyszenia „Krok do Przodu” uzyskał dofinansowanie z Fundacji Grupy PERN w ramach naboru wniosków na zakup sprzętu dla osób niepełnosprawnych. Wartość dofinansowania z Fundacji PERN do tego projektu to 14.290 zł.

Za tę kwotę zostanie zakupiony zestaw do stymulacji wzrokowej i słuchowej „Aktiv Park”. Sprzęt zostanie zamontowany na terenie ogrodu sensorycznego przy Zespole Szkół Specjalnych.
Bardzo dziękujemy Fundacji PERN
 
Ideą projektu „Ogród Sensoryczny” jest stworzenie specjalnej, przyjaznej przestrzeni, przeznaczonej do zajęć relaksacyjno – terapeutycznych w bezpośredniej bliskości Szkoły. Celem zajęć w ogrodzie sensorycznym będzie aktywizacja uczniów niepełnosprawnych, terapia i poznanie świata przez zabawę, obserwację przez dzieci z wieloraką niepełnosprawnością.

Ogród Sensoryczny jest innowacyjnym działaniem Szkoły mającym na celu stworzenie ogrodu i placu zabaw dla uczniów nie mogących korzystać ze standardowych placów zabaw, a mających inne potrzeby wynikające ze stanu zdrowia i funkcjonowania. Przestrzeń ogrodu ( rośliny zielone, ścieżka sensoryczna) zostały wykonane w roku 2019 przez uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy i Gimnazjum podczas zajęć praktycznych. W 2020 roku planowane są kolejne prace na rzecz wzbogacenia ogrodu i dostosowania go do potrzeb uczniów naszej Szkoły.
  • Misją naszej szkoły jest zapewnienie uczniom w miarę ich możliwości wszechstronnego i optymalnego rozwoju. Uczniowie są naszymi partnerami, a ich potrzeby ukierunkowują nasz sposób działania. Szkoła tworzy przyjazną atmosferę, zachęcającą do aktywnego korzystania z oferowanych zajęć.